آموزش پسورد ریکاوری سوئیچ سیسکو 3850

پسورد ریکاوری سوئیچ سیسکو 3850

گاهی اوقات روی سوئیچ شبکه سیسکو پسوردی گذاشته شده و به هر دلیل فراموش میشود . برای حذف این کلمه عبور باید از روش password recovery استفاده کنیم .در این مقاله به آموزش پسورد ریکاوری سوئیچ سیسکو 3850 میپردازیم ، در ادامه همراه ما باید .

از کجا بفهمیم سوئیچ سیسکو ، پسورد و یوزرنیم دارد ؟

با روشن شدن سوئیچ و پس طی کردن مراحل تست سخت افزاری و نرم افزاری، با عبارت username در کنسول مواجه میشویم . اگر ما نام کاربری و کلمه عبور را از یاد برده باشیم ، جلوی دسترسی ما به محیط ios و زدن کامند یا دستورات سوئیچ سیسکو گرفته میشود . 

راه حل ها :

با توجه به اهمیت دسترسی به قسمت مدیریتی سوئیچ جهت مانیتورینگ یا انواع پیکربندی مانند Vlan بندی ، باید حتما راهی برای این مشکل پیدا کنیم . یکی از راه حل ها ، پاک کردن همه تنظیمات و کانفیگ های سوئیچ از طریق محیط ROMmon است . اما مشکلی که وجود دارد این است که فایل های کانفیگ ، به عنوان read only یا فقط خواندنی مشاهده میشود و با دستور del پاک نمیشوند  . 

روش بهتری که پیش رو داریم ، password recovery است . در این روش ، پیکربندی ها از بین نرفته و سوئیچ به صورت عادی بالا می آید .در ادامه به آموزش کامل برداشتن یوزرنیم و پسورد سوئیچ سیسکو سری 3850 میپردازیم .

 

مراحل پسورد ریکاوری سوئیچ سیسکو 3850 :

ریست پسورد سوئیچ سیسکو 3850

ریست پسورد سوئیچ سیسکو 3850

  1.  کابل کنسول rj45 یا usb را به پورت کنسول سوئیچ متل میکنیم . برنامه putty یا hyperterminal و یا SecureCRT  را باز کرده و تنظیمات مربوط به baud rate و port را انجام داده و روی دکمه open یا مشابه آن کلیک کنید تا صفحه کنسول باز شود .                                 مقاله مرتبط : آموزش کانفیگ و پیکربندی سوئیچ سیسکو
  2.  برای اینکه دستورات مورد نظر را وارد کنیم باید و وارد محیط ROMmon سوئیچ شویم . برای اینکار اول میبایست دکمه mode سوئیچ را نگه داریم و همزمان کابل برق سوئیچ را متصل کنیم . چراغ led سبز شروع به چشمک زدن میکند ، دکمه mode را تا زمانی که چراغ ثابت شود یا عبارت ROMmon  را در مانیتور و کنسول سوئیچ ببینید نگه داشته و سپس رها کنید .
  3. خب حالا میتونیم دستورات مورد نظر خودمون رو وارد کنیم . اول باید با دستور flash_init ، اصطلاحا سوئیچ رو initialize یا مقدار دهی اولیه کنیم . 
  4. حالا دستور یا کامند SWITCH_IGNORE_STARTUP_CFG=1 را وارد کرده و اینتر میکنیم .
  5. دستور BOOT را تایپ و اینتر میکنیم .
  6. سوئیچ ریست شده و بالا می آید و پسورد و یوزرنیم از ما خواسته نمیشه . حالاا مثل قبل از سوئیچ استفاده کرده و از امکانات بی نظیرش لذت میبریم .

از این که تا پایان همراه شبکه گستران فرابوس بودید تشکر میکنم . یادتون نره که در وبلاگ مقالات ما ، کلی مقاله تخصصی و کاربردی در زمینه شبکه و تجهیزات مرتبط وجود داره پس از دستشون ندید . 

 

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.
تماس با ما
× سوالی دارید ؟