آموزش آپدیت فریمور سرور hp

آپدیت فریمور سرور hp

Firmware سرور چیست :

در این مقاله از شبکه گستران فرابورس به آموزش آپدیت فریمور سرور hp ، با تمرکز بر نصب spp میپرازیم .تا پایان همراه ما باشید.

Firmware یا فریمور در واقع برنامه ای نرم افزاری است که روی مادربرد دستگاه قرار دارد .

فریمور رفتار سیستم یا سرور را در هنگام روشن شدن کنترل میکند و ارتباط سخت افزار های مختلف سیستم را مدیریت میکند . در این مقاله آموزشی از شبکه گستران فرابورس به انواع Firmware  سرور hp وآموزش آپیدیت این فریمور ها میپردازیم ، تا پایان همراه ما باشید .

چرا باید فریمور Firmware سرور را آپدیت کنیم ؟

آپدیت Firmware سرور بخشی از فرایند نگهداری سرور بوده و به عملکرد بهینه سرور کمک شایانی میکند.موارد زیر بخشی از مزایای بروزرسانی یا آپدیت فریمور سرور hp می‌باشند .

  • بهبود کارایی سرور : در بسیاری از موارد با آپدیت فریمور ،نیاز به تعویض قطعات سرور نخواهیم داشت . hpe توصیه میکند قبل از تعویض قطعات سرور آپدیت firmware چک شود .طبق گفته شرکت اچ پی ، 30 تا 35 مشکلات قطعات ، بعد از آپدیت فریمور برطرف میشود .
  • تصحیح مشکلات قطعات : مانند Ram,Cpu,System ROM
  • یرطرف کردن مشکلات مهم سرور ، که ممکن است باعث توقف کار سیستم یا تهدید های دیگر بشود .

به طور کلی شرکت HP توصیه میکند آپدیت فریمور چک شود و در صورتی که آپدیت جدیدی برای System ROM یا قطعات سرور ، ارائه شده بود ، آپدیت فریمور انجام شود . این عمل تضمین میکند که سرور همواره بهترین کارایی را داشته باشد .

انواع فریمور سرور hp

در سرورهای hp خانواده پرولیانت، میتوان فریمور موارد زیر را آپدیت کرد .

روش های آپدیت Firmware سرور hp 

روش های متعددی برای آپدیت فریمور سرور HP توسط این شرکت ارایه شده است . به طور کلی این روش ها به دوسته تقسیم میشوند :

  1. روش  Offline ROM Flash (برای نمونه ابزار کارآمد SPP)
  2. روش  Online ROM Flash

روش Online برای برخی محصولات موجود نیست . اگر Online ROM Flash برای مدل سرور یا قطعه ای موجود نباشد باید از روش Offline ROM Flash برای آپدیت فریمورهای سرور و فطعات آن استفاده کرد .یکی از ابزارهای کاربردی و در عین حال برای آپدیت فریمور و درایور های سرور استفاده از ابزار SPP میباشد که در واقع از نوع Offline ROM Flash است .

آپدیت فریمور سرور توسط ابزار SPP :

SPP یا Service Pack for ProLiant ، مجموعه کامل از فریمور ها ، درایور ها و smart component میباشد که توسط ابزار SUM قابل اجراست .

SPP پکیجی به صورت single ISO image است که توسط hpe ارایه شده است .

برای دانلود آخرین نسخه ابزار spp به این لینک درسایت hp مراجعه کنید.

آموزش نصب spp روی سرور hp :

برای نصب spp روی سرور اچ پی ، فایل iso را روی dvd9 که حجم 9 گیگابایتی دارد رایت نمایید یا توسط ابزار مخصوص hp که در فایل iso هم موجود است ، روی یک فلش مموری قرار دهید  .سپس فلس مموری را یه سرور وصل نموده و سرور را روشن کنید ، با زدن کلید f11 بوت سیستم رو روی flash قرار داده و پس از مشاهده فایل iso مربوط به spp اینتر کرده تا فرایند نصب شروع شود . 

دانلود فریمور سرور به صورت جداگانه : 

برای اطلاع از آخرین آپدیت فریمور سرورهای hp میتوانید به صفحه  HPE Support Center  مراجعه کنید . در این صفحه همانند تصویر زیر ، مدل سرور را در باکس سفید رنگ جستجو کنید . 

ما در این مثال سرور hp proLiant dl360 g9  رو انتخاب کریدم . همانطور که در تصویر زیر مشخص هست ، کلیه آپدیت های موجود برای این سرور در این صفحه موجود میباشد . توجه داشته باشید برخی از آپدیت ها با برچسب * RECOMMENDED * مشخص شده که به معنی این است که این آپدیت توسط hpe توصیه شده است.  تعدادی از آپدیت نیز  با برچسب * CRITICAL *  یا حساس منتشر شده است . 

آموزش آپدیت firmware سرور hp

 

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.
تماس با ما
× سوالی دارید ؟