سوئیچ سیسکو WS-C2960X-48FPD-LCisco WS-C2960X-48FPD-L Network Switch
0 (0)

0دیدگاه کاربران

برند: cisco

در انبار موجود نمی باشد

سوئیچ سیسکو WS-C2960X-48FPD-LCisco WS-C2960X-48FPD-L Network Switch

0 (0)

0دیدگاه کاربران

برند: cisco

موجود در انبار

ویژگی های محصول
  • تعداد پورت:48
  • سرعت پورت:10/100/1000
  • آپ لینک:10g
  • FULL POE
  • POE PLUS
  • + موارد بیشتر - بستن
  • 12 ماه گارانتی معتبر شبکه گستران فرابورس
  • آماده ارسال فوری به تهران با پیک و سراسر کشور به صورت زمینی و هوایی
  • بسته بندی و ارسال توسط شبکه گستران فرابورس

38,000,000 تومان

نقد و بررسی اجمالی

سوئیچ سیسکو WS-C2960X-48FPD-L دارای 48 پورت 10/100/1000 و دو پورت آپ لینک +SFP با سرعت 10G و دارای قابلیت PoE باتوان 740وات و همچنین قابلیت استک.

نقد و بررسی

سوئیچ سیسکو WS-C2960X-48FPD-L

سوئیچ سیسکو WS-C2960X-48FPD-L از سوییچهای کاتالیست سری 2960X سیسکو بر پایه LAN  میباشد و دارای 48 پورت اترنت گیگابایت با سرعت 10/100/1000 است. سوییچ 2960X 48FPDL سیسکو در رک تنها 1 واحد(1U) را اشغال مینماید. همچنین این سوئیچ دارای 2 پورت SFP از نوع 10G است.

اکنون میخواهیم به مشخصات کامل، قیمت و خرید سوئیچ 48 پورت FPDL از سری 2960X بپردازیم. با شبکه گستران فرابورس همراه باشید اطلاعاتی کامل در رابطه با تمامی سوئیچهای سیسکو داشته باشید.

مدت زمان مطالعه این مقاله: تنها 4 دقیقه

 

وظایف سوییچ شبکه چیست؟

سوئیچ در شبکه یک سخت افزار است که وظیفه ی برقراری ارتباط میان دستگاههای مختلف موجود در شبکه را دارد. از دیگر وظایف یک switch میتوان به دریافت و ارسال بسته های دیتا میان دستگاههای شبکه اشاره نمود. سوئیچ این وظیفه را با تخصیص مک آدرس به هر دستگاه انجام میدهد.

سوئیچ شبکه چیست

اصلیترین تولید کننده ی سوئیچ برند Cisco میباشد که تولید کننده ی تمامی سوئیچهای سری 2960، 3750، 3560، 3850 و 9200 است(سوئیچ سیسکو WS-c2960X-48FPD-L نیز از سری 2960 است). Switch های سیسکو دارای بالاترین سطح امنیت هستند. در سوییچهای این برند امکان از بین رفتن بسته های دیتا وجود ندارد.

همچنین تمامی سوئیچهای سیسکو دارای فایروال و IOS هستند.سوییچها انواع مختلفی بر اساس قابلیتهایی که میتوانند انجام دهند دارد. این قابلیتها شامل پورت استک و PoE و SFP و همچنین ماژولار بودن و دارا بودن دو پاور و… هستند. سوئیچ 2960X 48FPDL سیسکو دارای سه قابلیت PoE و Stack و SFP است که در ادامه به طور خلاصه این قابلیتها را شرح میدهیم.

 

 شرح مختصری از قابلیت پورت PoE ، استک و SFP

PoE: دز سوئیچ های دارای قابلیت POE علاوه بر انتقال اطلاعات ، انتقال جریان برق نیز از طریق کابل های این دستگاهها صورت میگیرد. در نتیجه برای تامین برق دوربین یا آی پی فون خود دیگر نیازی به اتصال جداگانه به برق نخواهید داشت.

SFP: پورت SFP یک پورت همه کاره است. به این معنی که با استفاده از پورت SFP میتوان از طریق کابل های فیبر نوری و ماژول ها به دیگر سوییچ ها یا سوئیچ core متصل شد. در واقع شما میتوانید طیف وسیعی از انواع کابلها و ماژولها را توسط این پورت به سوئیچ خود متصل نمایید.

استک: با استفاده از قابلیت استک و توسط پورت استک میتوانیم تعدادی سوئیچ را با کابل به یکدیگر متصل نماییم و از آنها به عنوان یک سوییچ واحد استفاده کنیم.

در نتیجه میتوانیم عملیات انجام شده بر یکی از آنها را به بقیه سوئیچ ها منتقل کنیم. در این حالت حتی امکان انتقال توان نیز وجود دارد. همچنین انتقال اطلاعات و ارتقای این سوییچ ها از طریق کابل USB امکان پذیر است.

 

سوئیچ سیسکو WS-C2960X-48FPD-L

آنچه از این سوئیچ 48 پورت فول PoE استک میدانیم:

  • دارای 48 پورت است.
  • این سوئیچ از طریق کابل اترنت (Ethernet) به سیستم های کامپیوتری وصل شده و انتقال اطلاعات را با سرعت 10/100/1000 مگابایت انجام میدهد.
  • تمامی پورتهای این سوئیچ دارای قابلیت PoE هستند.
  • توان PoE آن معادل 740 وات است.
  • دارای پورت استک میباشد.
  • با ماکزیمم 8 سوئیچ دیگر از سری 2960X و یا ماکزیمم 4 سوییچ از سری های دیگر 2960 استک میشود.
  • دارای سیستم عامل از نوع LAN base است.
  • سرعت uplink این سوییچ 10 گیگابایت در ثانیه و یا به اصطلاح 10g میباشد.
  • دارای 2 پورت آپ لینک از نوع +SFP است و به این معناست که پورت های اترنت سوییچ 2960x 48FPDL سیسکو 1G میباشد.

قیمت خرید مشخصات سوئیچ سیسکو WS-C2960X-48FPD-L

قیمت WS-C2960X-48FPD-L در سایت های خارجی مانند itprice و … از 1200 دلار شروع میشود و شما میتوانید سوییچ 2960X 48FPDL سیسکو را از سامانه تخصصی شبکه گستران فرابورس خرید نمایید.

شبکه گستران فرابورس واردکننده مستقیم تجهیزات سخت افزاری مربوط به شبکه و سرور ، آماده خدمت رسانی به سراسر کشور میباشد. شما میتوانید جهت دریافت اطلاعات بیشتر با شماره 88313895-021 تماس بگیرید یا از طریق منوی تماس با ما، با مشاورین ما در ارتباط باشید.

 

نما

نمای پنل جلویی این سوئیچ به شرح زیر است:

پنل جلویی سوئیچ 48 پورت استک poe

  1. پورت مدیریت اترنت
  2. دکمه حالت
  3. چراغهای سوئیچ
  4. پورت کنسول USB Type mini-B
  5. پورتهای USB Type A
  6. پورتهای ماژول SFP+
  7. 48 عدد پورت 10/100/1000
  8. چراغ کنسول
  9. چراغ MGMT
  10. پورت کنسول RJ-45

و همچنین پنل پشتی آن نیز به شرح تصویر زیر است:

پنل پشتی

  1. اسلات ماژول استک و پوشش روی آن
  2. خروجی فن
  3. اتصال RPS
  4. اتصال پاور

 

سیستم عامل

حال میخواهیم در رابطه با سیستم عامل این سوئیچ صحبت کنیم. همانطور که میدانید نسخه ی سیستم عامل با توجه به نوع نیاز و کاربری تعیین میشود. IOS یا سیستم عامل دارای چهار ورژن IP base ، LAN base ، IP services و LAN lite است.

سوئیچ سیسکو WS-C2960X-48FPD-L همانطور که پیشتر اشاره کردیم دارای سیستم عامل LAN BASE است و بنابراین دسترسی به لایه دوم و سوم شبکه امکان پذیر است. این نوع سیستم عامل برای کسب و کار های کوچک و متوسط مفید واقع میشود. سیستم عامل LAN base نسبت به LAN lite  دارای برتری هایی مانند انعطاف پذیری و توانمندی بیشتر میباشد.

 

لوازم جانبی قابل استفاده برای 2960X 48PFDL
مدل شرح
C2960X-STACK کابل استک مخصوص سوئیچهای سیسکو سری 2960X
CAB-STK-E-0.5M کابل استک نیم متری برای سوئیچهای سیسکو
GLC-LH-SMD ماژول گیرنده/فرستنده نوع SFP و 1000BASE-LX/LH و MMF/SMF و DOM و با طول 1310nm
GLC-SX-MMD ماژول گیرنده/فرستنده نوع SFP و 1000BASE-SX و MMF و DOM و با طول 850nm
CABEL-CONSOLE-RJ45 کابل کنسول با سری RJ45 و DB9F با طول 6ft
CABEL-CONSOLE-USB کابل کنسول با سری USB Type A و USB Type mini-B با طول 6ft

 

مشخصات فنی کامل
نوع محصول: سوئیچ شبکه
مدل: WS-C2960X-48FPD-L
برند: سیسکو
سری: 2960
تعداد و نوع پورت: 48 عدد پورت اترنت گیگابایت
پورت آپلینک: 2 عدد پورت +SFP با سرعت 10G
پورت PoE: دارد-فول PoE
توان پاور PoE: 740 وات
پورت استک: دارد
ماکزیمم سوئیچ قابل استک: 8
رکمونت: 1U
پهنای باند ارسال: 108Gbps
پهنای باند استک: 80G
عملکرد ارسال: 130.9Mpps
ماکزیمم VLANهای فعال: 16K
پردازنده: پردازنده ی دو هسته ای مدل APM86392 و فرکانس 600MHz
رم: 256MB
فلش مموری: 64MB
پورت کنسول: USB Type-B و اترنت RJ-45
محدده ولتاژ: 110 تا 240 ولت
ابعاد: 44.5×36.8×4.5 سانتی متر
وزن: 5.8 کیلوگرم
سیستم عامل: IOS LAN BASE
گارانتی: 12 ماه گارانتی معتبر شبکه گستران فرابورس
موجودی: موجود در انبار

 

نمایش کامل نقد و بررسی
برند

cisco

مدل محصول

WS-C2960X-48FPD-L

لایه عملکرد

لایه 2, لایه 3

قابلیت برنامه‌ریزی و مدیریت

دارد

نوع پورت ها

10/100/1000 (1Gbps)

تعداد پورت‌ها

48 عدد

حافظه DRAM

512MB

حافظه FLASH

128MB

ظرفیت سوئیچینگ

216Gbps

پورت کنسول

RJ45

قابلیت Stack

دارد

قابلیت POE

PoE+

توان POE

740Watt

قابلیت نصب در رک

دارد

وضعیت محصول

used-با گارانتی

گارانتی

12 ماه گارانتی شبکه گستران فرابورس

اقلام همراه

کابل برق – براکت -دفترچه

ابعاد

44.5 cm x 36.8 cm x 4.5 cm

وزن

10.65 Kg

نمایش همه مشخصات کالا
دیدگاه خود را در باره این کالا بیان کنید افزودن دیدگاه

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

    هیچ پرسش و پاسخی ثبت نشده است.

پرسش خود را درباره این کالا بیان کنید

ثبت پرسش
انصراف ثبت پرسش