سوئیچ سیسکو WS-C2960X-48FPS-LCisco WS-C2960X-48FPS-L Network Switch
0 (0)

0دیدگاه کاربران

برند: cisco

در انبار موجود نمی باشد

سوئیچ سیسکو WS-C2960X-48FPS-LCisco WS-C2960X-48FPS-L Network Switch

0 (0)

0دیدگاه کاربران

برند: cisco
ویژگی های محصول
  • تعداد پورت : 48 عدد با قابلیت full poe
  • سرعت پورت : 10/100/1000 (گیگ)
  • آپ لینک : 4 عدد اسلات فیبرنوری
  • مدیریتی ( Manageable )
  • + موارد بیشتر - بستن
  • 12 ماه گارانتی معتبر شبکه گستران فرابورس
  • آماده ارسال فوری با پیک به تهران و به سراسر کشور با ارسال پست و هوایی
  • بسته بندی و ارسال توسط شبکه گستران فرابورس

17,000,000 تومان

نقد و بررسی اجمالی

سوئیچ سیسکو WS-C2960X-48FPS-L دارای پورت استک، PoE و همچنین 4 پورت آپلینک SFP است و 48 عدد پورت 10/100/1000 دارد.

نقد و بررسی

سوئیچ سیسکو WS-C2960X-48FPS-L

سوئیچ سیسکو WS-C2960X-48FPS-L یکی از قدرتمندترین و کاملترین سوئیچهای موجود است که نیازهای هر شبکه ای را پاسخگو میباشد. سوییچ 2960X 48FPSL از سوئیچهای سری 2960X میباشد که دارای 48 پورت با سرعت 10/100/1000 و فول PoE است و به علاوه دارای پورت SFP و استک نیز میباشد.

در این معرفی محصول میخواهیم به قیمت، خرید و مشخصات دقیق و جزئی سوئیچ فول PoE استک WS-C2960X-48FPS-L سیسکو بپردازیم. مانند سابق با مقالات شبکه گستران فرابورس همراه باشید.

مدت زمان مطالعه این مقاله: تنها 4 دقیقه

 

سوئیچ چیست؟

سوییچ یکی از سخت افزارهای اصلی شبکه های کامپیوتریست و برای ایجاد ارتباط میان دستگاههای موجود در شبکه استفاده میشود. از دیگر وظایف یک Switch میتوان به دریافت، بررسی و ارسال بسته های دیتا میان دستگاههای شبکه اشاره کرد.

چرا سیسکو؟

سهم بیشتر بازار سوییچ در دنیا در انحصار برند Cisco است و دلیل این امر احتمال بسیار پایین fail شدن و همچنین امنیت بالای آنهاست. سوئیچ های سیسکو همواره بهترین راه حل برای سازمان های بزرگ و کوچک هستند که با قیمتی مناسب، کارایی بسیار بالا و انعطاف پذیری را در طراحی شبکه سازمان فراهم میکنند.

همچنین احتمال از بین رفتن بسته های دیتا (data packet) در سوئیچهای سیسکو وجود نداشته و همگی این سوییچها دارای فایروال هستند. سوئیچهای سیسکو شامل سریهای 2960، 3750، 3850، 3650 و… و خانواده های E و G و S و X هستند(مانند سوییچ 2960x 48fpsl که از سری 2960 و خانواده ی X است).

قیمت خرید سوئیچ سیسکو استک فول poe

سیسکو با هدف بهبود مداوم محصولات و ارائه راه حل هایی متناسب با نیاز روز دنیا همه ساله بازه ی جدیدی از محصولات را معرفی میکند. به عنوان مثال در نمایشگاه CISCO LIVE 2019 سری نکسوس را با تمرکز بر زیر ساخت ابری (با توجه به نیازهای سازمانهای امروزی)معرفی کرد. هر کدام از این سوئیچها میتوانند قابلیتهای مختلفی مانند پورت استک، پورت PoE، پورت SFP و… باشند.

سوئیچ سیسکو WS-C2960X-48FPS-L دارای سه قابلیت پورت SFP و PoE و Stack است. در ادامه به توضیح مختصری از این ویژگیها نیز میپردازیم.

پورت PoE به شما این امکان را میدهد که از طریق کابل شبکه، برق مورد نیاز دستگاه خود را نیز تامین کنید. به عنوان مثال با اتصال بک دوربین به پورت PoE دیگر نیازی به اتصال دوربین به صورت جداگانه به برق نیست.

با استفاده از پورت استک نیز میتوانید تعدادی سوئیچ را به یکدیگر متصل نموده و آنها را به عنوان یک سوییچ واحد مدیریت نمایید. و در آخر نیز پورت SFP برای دستگاه شما مانند بک پورت همه کاره عمل خواهد کرد که انواع کابلها و ماژولها را از طریق این پورت میتوانید به سوئیچ متصل کنید.

 

سوئیچ سیسکو WS-C2960X-48FPS-L

تمامی ویژگیها و قابلیتهایی که در مورد این سوییچ فول PoE استک سیسکو وجود دارد به شرح زیر است:

  • دارای 48 پورت با سرعت 10/100/1000 است.
  • دارای 4 پورت آپلینک SFP از نوع 1G است.
  • تمامی پورتهای آن از قابلیت PoE پشتیبانی میکند.
  • توان پاور PoE آن در مجموع معادل 740 وات است.
  • دارای پورت استک است و پهنای باند استک آن 80G میباشد.
  • با ماکزیمم 8 سوئیچ دیگر استک میشود.
  • در رکمونت تنها یک واحد را اشغال میکند.
  • رم آن دارای ظرفیت 512 مگابایت است.
  • پردازنده ی سوئیچ سیسکو WS-C2960X-48FPS-L از نوع دو هسته ای و مدل APM86392 با فرکانس 600MHz است.
  • دارای پورت کنسول دو عدد USB Type-B و یک عدد RJ-45 است.

قیمت خرید مشخصات سوییچ 2960x 48fpsl سیسکو cisco

قیمت این سوئیچ نیز در سایتهای معتبر بزرگ مانند آمازون و ITPrice در حدود 1700دلار است و شما ولی میتوانید به راحتی از ایران و با پایینترین قیمت بازار سوییچ 2960X 48FPSL را از شبکه گستران فرابورس خرید نمایید. شایان ذکر است که تمامی محصولات موجود دارای 12 ماه گارانتی و تضمین کیفیت هستند.

 

مقایسه، اکسسوری و نما

در جدول زیر این سوئیچ را با سوییچ سیسکو هم رده ی خود با مدل WS-C2960X-48LPS-L مقایسه کرده ایم:

ویژگی  /  مدل WS-C2960X-48FPS-L  WS-C2960X-48LPS-L
تعداد و نوع پورت 48 عدد پورت 10/100/1000 فول PoE 48 عدد پورت 10/100/1000 PoE
پورت استک دارد دارد
پورت SFP 4 عدد 1G 4 عدد 1G
توان PoE 740 وات 370 وات

از لحاظ قیمت نیز بدیهی است که قیمت سوییچ FPSL به دلیل فول PoE بودن بالاتر از سوئیچ LPSL میباشد. کابل و ماژولهای قابل استفاده برای این سوییچ 2960X 48FPSL در جدول زیر آمده است:

مدل شرح
C2960X-STACK کابل استک مخصوص سوییچهای سیسکو کاتالیست سری 2960X
CAB-STK-E-0.5M کابل استک نیم متری برای سوئیچهای سیسکو
GLC-LH-SMD ماژول SFP از نوع MMF/SMF و 1000BASE-LX/LH و 1310nm و DOM
GLC-SX-MMD ماژول SFP از نوع MMF/SMF و 1000BASE-SX و 1310nm و DOM
CAB-CONSOLE-RJ45 کابل کنسول RJ45 و DB9F با طول 6ft
CAB-CONSOLE-USB کابل کنسول USB Type A و USB Type mini-B با طول 6ft

 

و همچنین نمای پنل جلویی سوئیچ سیسکو WS-C2960X-48FPS-L به شرح زیر است:

پنل جلویی

  1. پورت مدیریت اترنت
  2. دکمه ی وضعیت
  3. چراغهای سوئیچ
  4. پورت کنسول USB Type mini-B
  5. پورتهای ماژول SFP
  6. 48 عدد پورت 10/100/1000
  7. چراغ MGMT
  8. پورت کنسول RJ-45

و نمای پنل پشتی نیز در تصویر زیر آمده است:

پنل پشتی switch cisco

  1. اسلات ماژول FlexStack-Plus (و در این تصویر با کاور پوشید شده است)
  2. خروجی فن
  3. اتصال RPS
  4. اتصال پاور

 

مشخصات فنی سوییچ 2960X 48FPSL سیسکو
نوع محصول: سوئیچ شبکه
مدل: WS-C2960X-48FPS-L
برند: سیسکو
سری: 2960X
پورت: 48 عدد پورت با سرعت 10/100/1000
پورت PoE: دارد
توان پورت PoE: 740 وات
پورت استک: دارد
ماکزیمم سوئیچ قابل استک: 8
پورت SFP: 4 عدد از نوع 1G
رکمونت: 1U
پهنای باند استک: 80G
عملکرد ارسال: 107.1Mpps
پهنای باند سوئیچینگ: 216Gbps
رم: 512MB
فلش مموری: 128MB
ابعاد: 44.5×36.8×4.5 سانتی متر
ماکزیمم VLANهای فعال: 1023
سایز جدول مک آدرس: 16K
پردازنده: مدل APM86392 دو هسته ای و با فرکانس 600MHz
پورت کنسول: اترنت RJ-45 و USB Type B
پاور ثانوی: قابل اضافه کردن
محدوده ولتاژ: 110 تا 240 ولت
وزن: 5.8 کیلوگرم
تعداد MTBF در ساعت: 232,610
برنامه سیستم: سیستم عامل (IOS) LAN Base
لایسنسها: NERGY-MGT-100-K9 و EW-DO-100-DE
گارانتی: 12 ماه گارانتی معتبر شبکه گستران فرابورس
موجودی: موجود در انبار

 

نمایش کامل نقد و بررسی
نوع محصول

سوئیچ شبکه

مدل

WS-C2960X-48FPS-L

برند

cisco

تعداد و نوع پورت

48 عدد پورت 10/100/1000 و 4 عدد پورت آپلینک SFP 1G

رکمونت

1U

سری

2960X

پورت PoE

دارد

توان PoE

740 وات

پورت استک

دارد

ماکزیمم سوئیچهای قابل استک

8

پهنای باند استک

80G

رم

512MB

فلش مموری

128MB

محدوده ولتاژ

110 تا 240 ولت

ابعاد

44.5×36.8×4.5 سانتی متر

وزن

5.8 کیلوگرم

گارانتی

12 ماه گارانتی معتبر شبکه گستران فرابورس

موجودی

موجود در انبار

نمایش همه مشخصات کالا
دیدگاه خود را در باره این کالا بیان کنید افزودن دیدگاه

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

    هیچ پرسش و پاسخی ثبت نشده است.

پرسش خود را درباره این کالا بیان کنید

ثبت پرسش
انصراف ثبت پرسش